Nie przedstawiasz sobie wyjścia z domu bez makijażu?

2018-01-05
Nie przedstawiasz sobie wyjścia z domu bez makijażu?
Czy Ty także nie wyobrażasz sobie wyjścia z domu bez zrobienia choćby łagodnego makijażu? Większość z nas każdego dnia rano poświęca na tę czynność od kilku do kilkudziesięciu minut! Pragniemy się podobać (w pierwszej kolejności sobie, a następnie innym) i nie ma w tym nic nadzwyczajnego, że kobiety tak niezwykle uwielbiają make-up, dzięki jakiemu mądrze uwypuklają to co najpiękniejsze, a maskują wszelkie niedoskonałości. Tymczasem dzięki medycynie estetycznej zamiast tracić każdego dnia czas na wykonywanie makijażu możemy wybrać ten permanentny. 
 
Przed zrealizowaniem makijażu stałego wykonuje się prosty make-up próbny. Taka przymiarka pozwala stwierdzić czy będziemy przyzwoicie wyglądać w makijażu. Make-up permanentny utrzymuje się przez parę lat, dlatego ważne jest trafne dopasowanie kolorów do danego rodzaju karnacji.
 
Make-up stały (permanentny) trzyma się na skórze na 2-5 lat! Make-up ten był używany i stosowany przez kobiety od ponad 2 tysięcy lat! Przez ten cały czas ulepszały się jedynie sposoby jego realizowania, ale cała idea to nie wynalazek dzisiejszych czasów.
 
Tak, to nic innego, jak nieco bardziej łagodny tatuaż. Zasadnicza różnica, to taka, iż nie wykonuje się go pigmentami chemicznymi, lecz naturalnymi – ziołowymi. Ponadto pigmenty te wprowadza się o wiele płycej, bo do drugiej i trzeciej warstwy naskórka.
 
Make-up permanentny to zabieg upiększająco-korygujący, służy nie tylko do zaznaczania prawdziwego piękna, ale także kamufluje niedoskonałości. Dzięki niemu można delikatnie zwiększyć usta, bądź jedynie zaakcentować usta (poprzez zaznaczenie konturu ust), powiększyć oko, skorygować kształt brwi czy też optycznie je pogrubić.
 
Nie musisz się obawiać, że będziesz wyglądać pociesznie. Dobrze przeprowadzony make-up permanentny jest delikatny i nie rzuca się w oczy. Nadzwyczaj szeroka gama kolorystyczna umożliwia na uzyskanie w pełni naturalnego wyniku. W zabiegu tym nie chodzi o zrealizowanie „ostrego” makijażu, tylko o delikatne poprawienie urody, podkreślenie tego co każda kobieta ma w sobie najpiękniejsze.