Agencja prasowa - katolickie informacje

2018-01-08
Agencja prasowa - katolickie informacje

Agencja Prasowa niejedno nosi imię. Może to być właściwie agencja specjalistyczna, narodowa, krajowa, jak także i Katolicka Agencja Informacyjna (KAI). Została ona powołana w 1993 roku. Co jest zamiarem katolickiej agencji prasowej? Otóż ma ona informować o wydarzeniach powiązanych z działalnością Kościoła Rzymskokatolickiego, i to na całym świecie! Cudownie, że istnieje taka agencja, jaka zna się na tegoż typu rzeczach. Można stwierdzić, że kluczowym zadaniem jednak takiej agencji jest ewangelizacja. Ewangelizacja poprzez informację polegającą na dostarczaniu informacji kościelnych, no i na poznawaniu stanowiska Kościoła. Bo przecież Polski Kościół rzymskokatolicki ma przeróżne stanowiska na konkretny temat. Które różnią się w grupie innych kościołów chrześcijańskich - Kościoła Prawosławnego, czy też Kościoła Protestanckiego.

Katolicka agencja jest siedliskiem wiadomości dla wielu mediów, czy to wydawniczych, czy też radiowych, czy to telewizyjnych. Może to być więc również agencja prasowa, jak również agencja radiowa, czy też agencja telewizyjna. Informacyjna organizacja albowiem jest wyjątkowo ogólna.

Przyciągającym, w praktycznie normalnym, jest to, że z agencji korzystają na co dzień świeckie media, takie jak tv polska, polskie radio, czy też ogólnopolskie codzienne gazety, czasopisma. Zapewne wiele osób nie orientuje się, gdzie znajduje się Polska Agencja Informacyjna - mianowicie jej miejsce jest na skwerze kard. Stefana Wyszyńskiego. 9 w Warszawie.

Ciekawe jest także to, kto tworzy polską agencję katolicką. Otóż w radzie programowej zasiadają jako prowadzący abp Stanisław Budzik, jako wiceprzewodniczący bp Adam Lepa, natomiast członkami są Sławoj Leszek Głódź, Marek Jędraszewski oraz Jan Tyrawa, wszyscy oczywiście arcypasterze.